Soubory | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Soubory

Rockový Instrumentální Soubor

Soubor se zabývá rockovou tvorbou kapel 70.-90.let – jako například Rush, Yes a dalších. V současné době však vzniká autorský repertoár. Členy kapely jsou: Barbora Kovalská – synthesizer, Jan Struminský – basová kytara, Adam Arleth – bicí nástroje a Igor Vašut j.h. kytara a zpěv.

Soubor vede Igor Vašut

 

Kavárenský kvartet

V souboru, jež hraje instrumentální náladové skladby účinkují: Štěpánka Šenová – keyboard, a František Vyroubal, Matěj Stoklasa a Kateřina Slaběňáková saxofony.

Soubor vede Igor Vašut

 

Young stars

Kapela Young stars vznikla z původní sestavy kapely Little star. Na repertoáru má soubor poprockové písničky 80.let. V sestavě Young stars jsou: Michaela Foltová – bicí nástroje, Veronika Pawlowská – keyboard, Kateřina Kotková – synthesizer, Adam Dunděra – el.piano, Klára Kotková – altová flétna, Zuzana Pawlowská – sopránová flétna, Diego Assis dos Santos – digitální saxofon.

 Soubor vede Igor Vašut

 

Soubor zobcových fléten

V souboru se uplatňují hráči od 4. ročníku a hrají na různé druhy zobcových fléten – od sopránových po basové.

Žáci se učí společně nastudovat skladby, získávat nejen větší sebevědomí, ale taktéž zodpovědnost za společnou práci. Komorní hra přináší žákům také cenné zkušenosti, nevšední zážitky z kolektivních tvůrčích aktivit, ale i nová kamarádství.

Repertoár souboru zahrnuje skladby od starých mistrů až po známé melodie. Během školního roku se soubor prezentuje na různých akcích pořádaných školou.

Soubor vedou MgA. Zuzana Tomášková a MgA. Martina Fischerová.

 

Haló?

Natálie Balášová - kytara, zpěv                Bára Sedlářová – klávesy                                                   Barbora Vašíčková - basová kytara          Kristýna Sibinská - bicí, zpěv

Kapela se zaměřuje na jazzové, bluesové skladby v moderním aranžmá s přídechem moderních stylů jako jsou jungle-jazz / groove / dubstep.

Soubor vede Bc. Michal Beseda

 

Coincidence

Petr Hruša - kytara, zpěv           David Kula - kytara

Matěj Matoška - basová kytara  Matěj Hruša - bicí, zpěv  Nela Kozinová - piano

 V současné době kapela hraje převážně repertoár Guns 'n' Roses, který je doplněn vlastní tvorbou. Skupina Coincidence vystupuje na školních i mimoškolních akcích.

Soubor vede Bc. Michal Beseda

 

Velký kytarový soubor

Soubor se zaobírá interpretací klasické hudby, především barokní a renesanční s přihlédnutím k interpretaci loutnové hry. Vystupuje v počtu 3 - 15 žáků a jeho cílem je krom souhry rovněž seznámení s klasickým repertoárem. Žáci se naučí jak doprovodu, tak sólové hře.  V současné době však dochází k rozšíření repertoáru i o blues.

Uměleckým vedoucím je Bc. Michal Beseda.

 

Komorní smyčcový soubor

Komorní smyčcový soubor  strunného oddělení je složen z osmi až deseti členů. Jsou jimi žáci 4. ročníku I. cyklu a starší, v závislosti na vyspělosti mohou soubor navštěvovat i mladší děti. Repertoár souboru zahrnuje skladby od starých mistrů až po známé melodie, například filmové. Souborová komorní hra patří mezi priority ve výuce na smyčcové nástroje, napomáhá k prohlubování individuálních interpretačních dovedností a také žákům přináší cenné zkušenosti i nevšední zážitky z kolektivních tvůrčích aktivit. Komorní smyčcový soubor se během školního roku prezentuje na různých akcích pořádaných školou.

Vedoucími souboru jsou pedagogové s dlouholetou praxí v komorní a orchestrální hře, v současné době MgA. Petr Benda a MgA. Daniela Buchalová.


Prapraděti Woodstocku

Jde o soubor, který hraje rockové skladby a to výhradně v úpravě pro klasickou kytaru. Žáci se tak v komorní podobě seznámí s klasickým repertoárem velikánů elektrické kytary, jako byl J. Hendrix, C. Santana, The Beatles, Queen apod. Cílem je prvotní souhra začínajících kytaristů a nalezení vztahu k kytarovému souboru,. Soubor je zaměřený spíše pro mladší žáky s prvotní zkušeností v klasické kytaře.

Soubor vede Mgr. Jan Gajdica

 

AiKeN

Dívčí kapela AiKeN ( Adéla, Kristýna, Natálie ) vznikla v lednu roku 2014 a do prosince 2015 hrala ve složení:

 Natálie Balášová - kytara a zpěv    Adéla Bedřichová - basový part na klávesy

 Kristýna Sibinská - bicí a zpěv.

 Od r. 2016 přibyla do sestavy hráčka na basovou kytaru, Barbora Vašíčková.

Všechny členky souboru jsou žákyněmi ZUŠ E. Marhuly v Ostravě - M. Horách.

Repertoár skupiny tvoří písně převážně rockového charakteru, a to jak vlastní tak převzaté od českých nebo zahraničních kapel. Skupina vystupuje na různých školních i mimoškolních akcích.

Soubor vedl Petr Vitásek od roku 2017 tento soubor vede Bc. Michal Beseda

 

Houbeles

V současné době v kapele hrají: Tony Wolkowinskij - kytara, Anna Mařáková – synthesizer, Martin Folta - bicí nástroje, Ondřej Pudich – basová kytara. Na repertoáru mají Houbeless písničky kapely Judas Priest – Breaking The Low, Living At The Midnight a Grinder.

Soubor vede Igor Vašut 

 

Magnolia

Kapela MAGNOLIA je soubor bývalých absolventů naší ZUŠ a takto se i prezentuje na veřejnosti. Do repertoáru patří jednak náročnější písničky přejaté od jiných autorů světové rockové a popové tvorby, ale dnes už taky řada vlastních písniček. Webové stránky souboru naleznete zde.

Magnolia koncertovala už na všech klubových scénach v Ostravě, ale vystupuje i v okolních městech. Má za sebou natáčení v Českém rozhlase Ostrava, živé vystoupení v České televizi Ostrava v pořadu Dobré ráno, vystoupení v rozhlasovém pořadu Harenda a další...

V září 2008 byla kapela Magnolia přizvána jako host večera do klubu Hudební Bazar u příležitosti udělení prestižních cen Hudebního bazaru např.: Zlatě Holušové za propagaci Ostravy a festival Colours of Ostrava a Igorovi Vašutovi za práci s hudební mládeži ... atd..

V kapele Magnolia v současné doběvystupují: Tereza Vašutová - zpěv, Jana Pracuchová - zpěv, kytara, Gabriela Schönová - zpěv a keyboard, Dana Kovalská - basa, Igor Vašut - bicí j.h., Ondra Dlouhý - el. Kytara

 

Smíšený instrumentální soubor

Tvoří ho žáci dechového, strunného, klávesového oddělení a oddělení bicích nástrojů. Je zde teda zastoupena většina hudebních oborů z naší ZUŠ. Soubor hraje skladby populární hudby, speciálně zaranžované pro toto obsazení. Jeho vedoucím je p. uč. Martin Adamus. V roce 2007 se umístil na 1. místě v krajské soutěži souborových her estrádních orchestrů.

 

MH II

Soubor, má komorní charakter a je složen (dle potřeby) z 5 až 10 členů. Prochází mnoha podobami a v minulosti se v něm vystřídala již velká řada našich žáků. Jeho doména je v poslední době v interpretaci instrumentální (případně s přidaným vokálem) hudby a to zejména kytarového repertoáru. Dle aktuálnosti zájmu, se pak společně prokousáváme rockem, bluesem či moderním jazzem. Jde nám ale především o to naučit se souhru, improvizaci, feeling, ale i čtení not  a obecných, potřebných dovedností v souboru. Kapela reprezentuje naši školu na koncertech či přehlídkách a v minulosti se např. umístila na 2. a 1. místě krajské přehlídky jazzových souborů.

Soubor vede Mgr. Jan Gajdica

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz