Nejčastěji hledáte:

logo Můza - sdružení základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje

logo OSTRAVA!!!

Ostravský dětský sbor | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Ostravský dětský sbor

Ostravský dětský sbor

AKTUÁLNĚ:

Ostravský dětský sbor rozsvítil vánoční strom

V neděli 3.12. začal advent a na Masarykově náměstí v Ostravě se slavnostně rozsvěcela výzdoba náměstí a vánoční strom.

K této události byl přizván i Ostravský dětský sbor, který měl k dispozici dva bloky k vystoupení, nejprve samostatně zazpívali chlapci z oddělení chlapeckého sboru, po nich nastoupili členové a členky Hlavního sboru. V jejich podání si zaplněné náměstí vyslechlo tradiční vánoční píseň Adeste Fideles, koledu Vondráši, Matóši nebo také cyklus Jingle Bells through the Ages, v němž se píseň „Rolničky“ představuje v několika variacích.

 

V 17 hodin byla spuštěna projekce k rozsvěcení stromu, kdy se nejprve rozsvítila výzdoba náměstí a poté i krásný strom. Poté už pódiu patřilo opět Ostravskému dětskému sboru, který měl tu čest spoluúčinkovat s hvězdou večera, zpěvačkou Bárou Basikovou. Společně zazpívali 5 písní, a sice koledu Tichá noc, krásnou skladbu Cesara Francka Panis angelicus, Hallelujah od Leonarda Cohena, píseň Báry Basikové Veni Domine a na závěr píseň z muzikálu Jesus Christ Superstar s názvem „Vše psát od prvních řádků“. Pro náš sbor bylo ctí si zazpívat s paní Basikovou a podle reakcí posluchačů se naše společné zpívání líbilo.

Fotka uživatele Ostravský dětský sbor.
Fotka uživatele Ostravský dětský sbor.
 
 

Fotografie naleznete: 

Ostravský dětský sbor se v pátek 10.11. 2017 vydal na cestu do Pardubic, kde probíhal Mezinárodní festival dětských a mládežnických pěveckých sborů se soutěží o cenu Miroslava Raichla a přivezl krásné STŘÍBRNÉ PÁSMO!!!

Více o zdařilém víkendu : ZDE

Fotografie naleznete : ZDE

 

 

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz