Ostravský dětský sbor | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Ostravský dětský sbor

Ostravský dětský sbor

AKTUÁLNĚ:
12.5.2019  DK MĚSTA OSTRAVY - SÁL JFO  - 17.00 HOD.
JARNÍ KONCERT VŠECH ODDĚLENÍ
OSTRAVSKÉHO DĚTSKÉHO SBORU
SRDEČNĚ ZVEME!

 
  • Ostravský dětský sbor vyrazil ve dnech 29.-31.3.2019 na své tradiční jarní soustředění. Tentokrát zavítali na Horní Bečvu, kde se jim "útočištěm" ne celý víkend stala Chata Barborka. Cíl soustředění byl jasný. Nacvičit repertoár pro Jarní koncert, který se koná 12.5. 2019, ale také pro koncert s Janáčkovou filharmonií Ostrava 20.6.2019. Naše soustředění bylo jako vždy protkané dobrou náladou, přátelskou a tvůrčí atmosférou, kterou nepoznamenala ani přechod na letní čas. 

 

Více fotografií naleznete : ZDE

 

NAŠE SBORY ANI V KVĚTNU NEZAHÁLELY

Květen byl pro všechna oddělení Ostravského dětského sboru ve znamení příprav na Slavnostní koncert ke 110. výročí založení naší ZUŠ.

Tento koncert byl naplánován na 13.5., ale předcházelo mu několik událostí. V pátek 11.5. k nám přijel Dívčí sbor z hudební školy Graźyny Bacewicz ve Varšavě, který s našim Hlavním sborem připravoval provedení 4 částí z cyklu Adiemus Karla Jenkinse.  Přípravy začaly již v pátek první společnou zkouškou s dirigentem Paolem Gattem a pokračovaly sobotním výletem do Olomouce, kde jsme kromě prohlídky historické části města, absolvovali také generální zkoušku s Moravskou filharmonií Olomouc a sólistkami Terezií Kovalovou a Gabrielou Vermelho.

Fotografie z návštěvy Olomouce naleznete: ZDE

 

V neděli 13.5. nastal očekávaný Den D. Před zcela zaplněným kostelem Panny Marie Královny v Ostravě-Mariánských Horách se jako první představili zpěváci a zpěvačky všech přípravných oddělení (Skřivánci, děti z PHV, Slavíci, kosi i Chlapecký sbor) a společně s instrumentální skupinou ZUŠ ve složení Jana Davidová(klavír), Jarek Ožana (bicí), Martina Fischerová (flétna), Petr Vitásek (kytara), Jiří Pech (baskytara) zazpívali půvabné pásmo písní na texty Jaromíra Nohavicy, které zkomponoval Petr Vitásek. Výkon dětí ocenilo publikum opravdu nadšeným potleskem.

Poté se v programu představily sólistky Veronika Holbová, Barbora Čechová a Terezie Kovalová, které patří mezi nejúspěšnější absolventky naší ZUŠ.

Závěr programu koncertu patřil výše zmíněnému cyklu Karla Jenkinse Adiemus – Songs of Sanctuary, který patří k nejoblíbenějším dílům, oscilujícím mezi artificiální a nonartificiální hudbou. Profesionální výkon MFO pod dirigentskou taktovkou Paola Gatta, strhující výkon Jakuba Kupčíka na percuse, živelná sóla a přesvědčivé party sboru byly posluchači oceněny bouřlivým potleskem ve stoje.

 Fotografie z této akce naleznete zde.

 

Ani ne týden po Slavnostním koncertu, v pátek 18.5.2018,  se naše přípravná oddělení Skřivánci a Kosi vydali na Veselé zpívání. Jedná se o nesoutěžní přehlídku pěveckých sborů, kterou pořádá SVČ Ostrčilova.  Z účinkujících 5 sborů byly naši zpěváčci jednoznačně nejmladšími, ale podali krásný a muzikální výkon. Kosi dokonce, na rozdíl od některých starších sborů, si troufli i na dvojhlas v podobě kánonu Kdybys měla má panenko. Celé dopoledne si děti moc užily, bylo pro ně připraveno vystoupení kapely Docela ze Vsetína a závěrem akce dostali všichni svůj Účastnický list a keramickou medaili.

 

25.5.2018 se konala tradiční NOC KOSTELŮ a v rámci této akce vystoupili Slavíci a Hlavní sbor v Husově sboru ve Staré Bělé.  Slavíci si pro posluchače připravili 5 písní ze svého repertoáru, a sice Stupnici, Křížek a Piano a forte z cyklu Veselá Teorie od Miroslava Raichla, píseň z pohádky Zlatovláska Nes mě loďko a píseň Petra Skoumala Kolik je na světě věcí.

Hlavní sbor ze svého repertoáru představil tři části Adiemu Karla Jenkinse, za doprovodu Jany Davidové na klavír, Jakuba Kupčíka a Jonáše Bjolka na percuse.