Putování za sněhovou vločkou | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Putování za sněhovou vločkou

*

Vznést se vzhůru rájem sněhovým“ 

 

Ve středu 12. prosince se Janáčkova konzervatoř zaplnila skoro až po střechu dětmi přípravného studia, přípravek Ostravského dětského sboru a sboru chlapeckého. Už od časných odpoledních hodin zkoušely svá taneční a sborová čísla, tentokrát zejména na zimní notu. Již tradičně večer propojili žáci literárně-dramatického oboru (pod vedením naší milé kolegyně Ludmily Forétkové) -tentokrát poezií plnou sněhu, zimních radovánek a romantiky. 

 

„Proč mi spadla dneska na rameno krásná čistá vločka sněhová – 

posel z nebe hvězda beze jména…co to pro mě asi znamená?“ 

 

I když zákulisí, a potažmo i hlediště praskalo ve švech, na jevišti vládlo nadšení a radost. Jak by ne, usilovná tříměsíční práce dětí a pedagogů byla znát. Pro nejmenší přípraváčky to byla mnohdy úplně první zkušenost na jevišti a věříme, že byla hezká a nezapomenutelná. 

 

„Závodíme v ledním tanci, koza vede v eleganci. 

Dopadlo to bledě, koza končí v sedě.“ 

 

Skřivánci, Slavíci a Kosi skvěle reprezentovali barvy svého sborového hnízda. Kosi a Slavíci pod taktovkou nového šéfa sboru, Jana Mlčocha, nenechali nikoho na pochybách, že tradice dětského sborového zpívání na naší škole bude pokračovat i budoucnu. Je třeba zmínit výkon chlapeckého sboru, který se představil sice jako komorní těleso (v počtu 7 chlapců!), nicméně i ve sborových i sólových částech zdařile sekundoval početnějším sborovým přípravkám. 

 

Kdyby byl sníh v barvách duhy, nebo by měl třeba pruhy. 

To by bylo prima, to by byla zima.“ 

 

Taneční čísla, které připravila Eva Křenková, rozehřála dětem svaly a rodičům osrdí. Na píseň „Zima, zima, zima“ Hany Zagorové tleskali i osvětlovači. Poslední společná čísla („Sněhulák“ Viktora Kalabise a „Vločka“ Pavla Svobody) nás dojala všechny. 140 dětí ze všech přípravek (ze všech poboček naší ZUŠ J) svým usilovným a nadšeným zpěvem a tancem přivolalo sněhovou nadílku i přede dveřmi konzervatoře. Dokonce tak moc, že na čas ochromila hromadnou dopravu. 

 

„Postavil jsem sněhuláka na stráni, aby hlídal krajáč mléka k snídani. 

Stojí tam jako pán a já musím hlídat sám.“ 

 

Poděkování patří zejména vyučujícím přípravek – Veronice Bílkové, Kateřině Majerské a Anetě Šoborové, a také všem rodičům, prarodičům a příbuzným, kteří obětavě vodí děti do hodin, čekají na ně a připravují svačinky. Děkujeme, jste skvělí! 

 

Ať Vám padající sněhové vločky přinesou vánoční pohodu a v nový rok 2019 přivítáte v plném zdraví a z plna hrdla! 

To Vám za všechny své "vločkové" kolegy přeje Eva Polášková. 

 

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz