Koncert plný radosti | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Koncert plný radosti

10.12.2018

Jako již tradičně, i v letošním roce bylo součástí předvánoční atmosféry adventní muzicírování v knihovně. Zaměstnankyně knihovny nám připravili příjemné zázemí, včetně drobného občerstvení a po zkušenostech z minulých let, že o koncert je vskutku zájem, i dostatek míst k sezení, takže koncert mohli posluchači vyslechnout nejen ze sníženého patra knihovny, ale plno bylo i na horním ochozu.

Letošní nabídka byla vskutku pestrá. Společně s dětmi jsme se prošli téměř všemi nástrojovými obory. Klavíristi, malí i velcí, využili tamního koncertního křídla a potěšili posluchače skladbičkami jak klasickými, tak populárními. Velký a akusticky příhodný prostor knihovny dovolil naplno rozeznít tóny trubek a naopak malým kytaristům, jejichž nástroj není tak zvukově průrazný, jsme letos pomohli malým nazvučením tak, aby ani jeden jejich tón nepřišel nazmar. Nechyběli ani zpěváci, zpívali v duetu a koledou Purpura navodili atmosféru, že vánoce jsou již opravdu za dveřmi.  Smyčcové oddělení se prezentovalo dětmi z přípravné skupinky, prvního ročníku a starší houslisti se s posluchači rozloučili moravskou lidovou koledou Krásná panna a skladbou Apalačský hymnus v úpravě pro houslový soubor s doprovodem violoncella a klavíru. Tradičně se účastnil také soubor hrající na vesele barevné trubky „Boomwhackers“, aby posluchače potěšil tentokrát úpravou jazzové etudy.

Všichni účinkující byli odměněni drobným dárkem, vlídným slovem nás provedla paní učitelka P. Kukalová. Děkujeme všem pedagogům za nastudování programu, zaměstnankyním knihovny za možnost využít tento neobyčejný prostor k takto příjemné akci a především děkujeme rodičům, kteří přerušili předvánoční přípravy, pracovní nasazení v závěru roku a velice obětavě přivezli a zase odvezli hlavně „přespolní“ děti, kterých není málo.

My ale věříme, že odměnou za tento jejich ukrojený čas, byla příjemně strávená hodinka ve společnosti nejen svých vlastních dětí, ale všech bezva lidí, kteří mají své životní hodnoty nastaveny tak, aby je mohly dělat bohatšími.

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz