Adventní koncert | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Adventní koncert

Kostel plný vánoční pohody

 Již tradičně se na 1. adventní neděli rozezněl Kostel sv. Václava vánočními písněmi, které nastudovali žáci a pedagogové naší školy.

Zaplněný kostel nikoho nenechal na pochybách, že advent je už skutečně tady. Úvodní tóny varhanní skladby navodily tu správnou atmosféru, která přímo nabádala k vánočnímu rozjímání. Pokračovali jsme akordeonovým souborem a zobcovými flétnami, se kterými si již tradičně rády zazpívaly žačky pěveckého oddělení a představil se i smyčcový soubor.

Koleda Co sa stalo, přihodilo, upravená Jiřím Pavlicou, je důkazem, že když se sejde spousta muzikantů, dá se udělat, velký kus muziky. Propojením více oddělení naší školy vzniklo koncertní číslo, které nikoho nenechalo na pochybách, že máme muziku rádi a rádi společně muzicírujeme.

Druhá polovina koncertu se nesla v duchu modernější doby, což vůbec nebylo na škodu. Zpěvačky představily vánoční písně, které slýcháme v rádiu a mnozí z posluchačů si pobrukovali známé melodie s nimi. Na závěr koncertu nemohla chybět klasická koleda.

Posluchači odcházeli z kostela s pravou předvánoční náladou, umocněnou právě rozsvíceným stromečkem na náměstí.

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz