S úsměvem u klavíru | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

S úsměvem u klavíru

jde všechno lépe

Před mnoha lety jsme ostravském klubu Atlantik založili hezkou hudební tradici pro všechny ty, kteří si rádi zahrají i jiné než klasické skladby. Klávesové oddělení brzy přizvalo ke spolupráci i své kolegy z jiných oddělení a po čase vznikla hezká a tradiční akce, kterou máme všichni rádi.

Místem setkání mladých muzikantů už dávno není Klub Atlantik, ale prostředí Knihovny města Ostravy – pobočky na Fifejdách, které je skvělým místem, kam se rádi každé jaro vracíme. Děti tu mají kromě vlastního vystoupení i prostor k poznání, pohybu a je zřejmé, že se tu cítí velmi dobře a uvolněně. O úsměvy tu zkrátka není nouze.

Letošní „Úsměvy u klavíru“ patřily z velké části chlapcům a o to uvolněnější byla atmosféra po dobu koncertu. Pestrý program, do kterého se letos úspěšně „propašovaly“ také krásné skladby J. S. Bacha nebo F. Chopina, byl ve znamení současných autorů a jejich tvorby. A tak v knihovně zněl v interpretaci žáků naší školy nejen klavír, ale také trubka, housle, cajon nebo zpěv. Přítomné posluchače určitě zaujala nadšená hra souboru na boomwhackers.

 Děkujeme všem účinkujícím a těšíme se na další „Úsměvy"!

Více fotografií naleznete v naší fotogalerii : ZDE

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz