Mezinárodní festival dětských pěveckých sborů.. | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Mezinárodní festival dětských pěveckých sborů..

OSTRAVSKÝ DĚTSKÝ SBOR PŘIVEZL STŘÍBRO!

Ostravský dětský sbor se v pátek 10.11. vydal na cestu do Pardubic, kde probíhal Mezinárodní festival dětských a mládežnických pěveckých sborů se soutěží o cenu Miroslava Raichla.

Dvoudenní festival přivítal sedm sborů z celé ČR, a sice domácí pardubický dětský sbor Iuventus Cantans, DPS Květinky z nedaleké Chrudimi, sbor Resonance z Třebíče, Puellae et pueri z Nového Jičína, vokální těleso Sextet+ také z Nového Jičína a Ostravský dětský sbor. Sbory se nejprve představily na pátečním zahajovacím koncertě, ale to nejdůležitější, tedy soutěžní klání, začalo v sobotu v 9:30 v Sukově síni Domu hudby. Ostravský dětský sbor dostal nelehký úkol zahájit soutěž.  Porotě představili celkem 5 soutěžních skladeb, a sice Jen to samo ze Šamotulského kancionálu, poté povinnou skladbu z dílny Miroslava Raichla Když dívky k tanci spěchají, následovalo Nocturno č.1 Josefa Myslivečka, poté Kyrie Johna Leawitta a soutěžní vystoupení sbor zakončil skladbou Emily Crocker Gloria alleluia. Po odzpívání soutěžního programu sbor zasedl v sále a pozorně sledoval výkony všech ostatních sborů.

Odpoledne, po zaslouženém obědě, jsme si zajeli na výlet do Perníkové chaloupky, kde jsme si pochutnali na perníku. Po krátkém odpoledním odpočinku jsme se začali připravovat na závěrečný koncert, v rámci něhož byly vyhlášeny i výsledky soutěže. Ostravský dětský sbor naladil posluchače už trošku na vánoční vlnu a v rámci programu zazpíval i část z cyklu Jingle Bells through the Ages, která se posluchačům velmi líbila. Závěr koncertu patřil vyhlášení výsledků a velké radosti všech sborů, včetně nás, kteří jsme získali krásné stříbrné pásmo! Rozloučením s festivalem byla společná píseň všech sborů Zbojník Don Pedro.

Velké poděkování sboru patří korepetitorce Janě Davidové a flétnistce Zuzaně Hodurové, že náš zpěv obohatily krásnými doprovody. 

Ovšem neusínáme na vavřínech, ale pilně se připravujeme nejen na adventní a vánoční koncerty, ale také na soutěž Vánoční akordy, která se bude konat už 9.12.! Tak nám nadále držte palce! :-) 

 

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz