Múzy Ilji Hurníka | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Múzy Ilji Hurníka

*

Dne 18.10.2017 se na ZUŠ v Ostravě – Zábřehu konal   5. ročník soutěže Múzy Ilji Hurníka, která je zaměřena na skladby autorů 20. a 21.století.

Letos poprvé se konala v Ostravě. Byla to příjemná změna a nutno pochválit organizaci. Ačkoli je to menší škola, nezaznamenala jsem, až na drobný časový skluz v odpoledním bloku, žádný zádrhel.

Co se týče samotné soutěže, naše škola měla obrovské zastoupení, zvláště v pěvecké kategorii, skladbě a klavírech, ale neztratily se ani dechové nástroje.

Lehce diskutabilní bylo rozmezí věkových kategorií, protože rozpětí 7-11let a 12-17let je obrovské. S tímto se srovnává daleko hůře než s tím, že v kategorii je hodnocena zobcová flétna společně s trubkou, trombonem a flétnou.

Na této soutěži vysoce hodnotím to, že probíhala v pohodové, domácké atmosféře a také, že každé dítě bylo oceněno – diplom, poukázka, drobný dárek. Pro děti bylo velmi důležité, že jsou oceněni, že neodcházejí s prázdnou a jejich snaha a úsilí nebylo marné.

Děkujeme žákům a jejich pedagogům!

Výsledková listina je k nahlédnutí :  ZDE

 

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz