HAPPENING ZUŠ OPEN | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

HAPPENING ZUŠ OPEN

30.5.2017

Ve 280 městech po celé České republice probíhal v úterý 30. května 2017 1. ročník happeningu základních uměleckých škol nazvaný ZUŠ OPEN.

Do této nové a krásné akce se pod heslem  „Děti žijí uměním“ zapojilo 355 škol z celé naší země.

Patronem projektu je nadační fond, který založila světoznámá mezzosopranistka Magdalena Kožená a má sloužit hlavně na podporu uměleckého vzdělávání v ČR.

 

Koncert úspěšných žáků ZUŠ moravskoslezského kraje, který se pod názvem TALENTY REGIONU koná každoročně na Janáčkově konzervatoři v Ostravě se tedy ne náhodou letos stal součástí nově vzniklého happeningu ZUŠ OPEN 2017.

Myslím si, že se dá bez nadsázky říct, že hudební setkání s talenty od těch nejmenších až po téměř dospělé studenty z celého kraj, bylo nesmírně hodnotné a obohacující pro všechny nadšené posluchače v sále a jejich bouřlivý potlesk volal opakovaně účinkující zpět na pódium Janáčkovy konzervatoře. Skutečný hudební zážitek.

 Naše škola měla v rámci Talentů regionu dvojí zastoupení. V prvním bloku tohoto hudebního maratonu se představil  Jiří Štencel,  žák 1. ročníku z  pěvecké třídy paní Milady Hnitkové, který za doprovodu Mgr. Pavly Kovalové okouzlil svým projevem posluchače v sále.

Vynikající výkon jsme slyšeli také od Jonáše Bjolka,bubeníka ze třídy Jakuba Kupčíka,dipl.um., který nadchnul svou hrou na marimbu.

Děkujeme za vynikající reprezentaci Jirkovi a Jonášovi, jejich pedagogům i korepetitorce Mgr. Pavle Kovalové a přejeme hodně zdaru do další tvořivé práce.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz