Hradecké Guitarreando | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Hradecké Guitarreando

*

Ve dnech 26. a 27. 5. 2016 proběhla v Hradci Králové na ZUŠ Střezina celorepubliková soutěž kytaristů s názvem ,,Hradecké Guitarreando". Na rozdíl od ročníků předešlých, kdy se soutěžilo pouze ve hře na kytaru klasickou a v komorní hře, letos poprvé dostali příležitost předvést své dovednosti také hráči na kytaru elektrickou a basovou.

Naši ZUŠ reprezentovali dva žáci pana učitele Petra Vitáska, a to Natálie Balášová a Petr Hruša, kteří soutěžili ve hře na elektrickou kytaru - kategorie II. - žáků do 17 - ti let. Tato skupina čítala celkem 17 členů. Nutno říci, že výkony většiny soutěžících byly na velmi dobré úrovni a v několika případech lze hovořit dokonce o výkonech profesionálních. O to více potěšilo umístění našich žáků. Natálie Balášová obdržela za svůj výkon od poroty čestné uznání a Petr Hruša se umístil na vynikajícím druhém místě.

Diplomy a dárečky pak žákům předal spolu s ředitelem ZUŠ Střezina, panem Karlem Šustem, předseda poroty, kterým byl vynikající český kytarista a hudební publicista pan Luboš Andršt.

Celkový dojem ze soutěže byl velice pozitivní. Organizace fungovala perfektně, atmosféra byla přátelská a zázemí pro soutěžící a jejich pedagogy vyhovující. Také ceny, které obdrželi úspěšní soutěžící, byly hodnotné a pro kytaristy praktické. Díky dobré organizaci byl dodržen také časový harmonogram soutěže. Našim žákům i panu učiteli je pak třeba poděkovat za dobrou reprezentaci naší ZUŠ, která se tak opět pozitivně zapsala do povědomí všech zúčastněných.

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz