Úspěch souborů | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Úspěch souborů

Havířov 21.4.2017

V pátek 21. dubna proběhlo na ZUŠ Leoše Janáčka v Havířově - Podlesí krajské kolo soutěže ZUŠ v kategoriích Jazzové soubory a ostatní orchestry.

Naši školu reprezentovaly hned čtyři soubory. ,,Velký smíšený soubor Martina Adamuse", jazzový soubor ,,KUKU Band" rovněž pod vedením Martina Adamuse a skupiny ,,AiKen" a ,,Coincidence" pod vedením Petra Vitáska.

Nejprve je třeba pochválit organizátory soutěže za už tradičně dobře zvládnutou organizaci, která proběhla až na pár zanedbatelných drobností bez problému a za vytvoření dobrého zázemí pro soutěžící. Díky dvěma sálům, kterými škola disponuje, probíhala soutěž plynule a dle časového harmonogramu. Malé zdržení nastalo jen při vyhlášení výsledků, díky technice při tisknutí diplomů.

Největší radost nám však udělali především naši reprezentanti. Tři soubory se umístily ve zlatém pásmu ( Velký smíšený soubor, dívčí skupina AiKen a skupina Coincidence). Jazzový soubor KUKU Band se umístil v pásmu stříbrném. Dívčí skupina AiKen zároveň postoupila i do kola celostátního. Ocenění poroty se rovněž dostalo i několika jednotlivcům. Za mimořádný instrumentální výkon byly oceněny žákyně Natálie Balášová (kytara) a Kristýna Sibinská (bicí) a za aranže skladeb, pan učitel Martin Adamus. Velký úspěch zaznamenali naši soutěžící také u publika, které jejich výkony nadšeně odměňovalo dlouhým, neutuchajícím potleskem.

Jsem přesvědčen, že všichni zúčastnění žáci i kantoři odvedli kus dobré práce a důstojně reprezentovali naši školu, která tak ještě posílila svůj kredit mezi ZUŠ nejen našeho kraje.

 

Petr Vitásek

 

 

 

 

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz