Přijati ke studiu | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Přijati ke studiu

úspěšné přijímací zkoušky...

V letošním školním roce se připravovali k přijetí na střední a vysokou školu tři žáci naší školy. Žáci, kteří v minulých letech patřili zcela určitě k našim nejlepším, k těm, kteří skvěle reprezentovali sebe, své pedagogy i naši školu.

Dominik Kreyzel z pěvecké třídy Milady Hnitkové zpíval  chvíli „tak trochu ve stínu staršího bratra Davida Kreyzla, se kterým se prezentoval  v pěveckém duu  velmi úspěšně na mnoha soutěžích. Mezi jejich nejcennější společné úspěchy patřilo vítězství na mezinárodní pěvecké soutěži Stonavská Barborka. Po několika letech se Dominik začal prosazovat velmi výrazně také jako sólový zpěvák.V roce 2015 zvítězil ve své kategorii v celostátním kole soutěží ZUŠ . Loňský školní rok byl  doposud jeho nejúspěšnější .

V mezinárodních soutěžích pro Bohemia si vyzpíval 3.cenu a když získal vynikající 2.cenu na soutěži Pražský pěvec, padlo rozhodnutí, věnovat se zpěvu profesionálně.Jen málokdy se stává, aby žáci ZUŠ byli přijati ke studiu na vysokou uměleckou školu bez absolvování konzervatoře.Dominikovi se to začátkem února podařilo a po úspěšném vykonání talentové zkoušky byl přijat ke studiu zpěvu na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Skromný Dominik s krásným hlasem tak má před sebou novou životní výzvu .

Veronika Boráková byla po celou dobu studia úspěšnou zpěvačkou, klavíristkou, ale své největší úspěchy zaznamenala v kompoziční třídě skladatelky Olgy Šmídové. Skladby, které Veronika komponuje již od malička, se líbí a získávají přední ceny v celostátních kolech soutěží  ZUŠ . Jejím největším úspěchem je ale finále a 3.cena z mezinárodní soutěže  mladých skladatelů  celé Evropy, která se koná v Lucembursku.Ze tří studijních oborů na naší škole si tedy vybrala skladbu a po úspěšném vykonání přijímací zkoušky bude studovat od září na Janáčkově konzervatoři v Ostravě.

Do třetice všeho dobrého byl přijat ke studiu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě Jonáš Biolek, mladý bubeník ze třídy Jakuba Kupčíka, který stejně jako Veronika a Dominik zvládnul úspěšně přijímací zkoušku.Také Jonáš byl od svých prvních bubenických krůčků velmi úspěšným žákem .Ve své věkové kategorii se stal v roce 2015 vítězem celostátního kola soutěží ZUŠ ve hře na bicí nástroje a  ve stejné soutěži zvítězil také společně se členy souboru bicích nástrojů  BUMBUMBAND JUNIOR.

Srdečně blahopřejeme a přejeme Dominikovi, Veronice a Jonášovi hodně úspěchů v budoucím studiu.

Věříme, že zpěv a hudba jim bude v dalším životě tou nejlepší přítelkyní a láskou zároveň.

Blahopřejeme  a děkujeme také  jejich pedagogům. Miladě Hnitkové, Olze Šmídové a Jakubovi Kupčíkovi,Dis.

 

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz