Máme rádi baroko | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Máme rádi baroko

16.3.2017

Církevní konzervatoř Opava pořádala letos již 1O. ročník festivalu barokní hudby, který je každoročně zahájen v den narození J. S. Bacha.

Letos jsme tomuto baroknímu velikánovi popřáli koncertem již 16. 3. 2017. Početná výprava deseti žáků ze tříd P.Kukalové, M.Fischerové, A.Šoborové a P.Rybky, podnikla dobrodružnou cestu, překonala nástrahy dopravy a s natěšením dorazila na místo, kde se barokní hudba ozývala ze všech koutů školy.

 

Přehlídky se pravidelně zúčastňují žáci základních uměleckých škol ze všech koutů našeho kraje, prezentují se zde smyčcové nástroje, příčné a zobcové flétny, klávesové nástroje, varhany. Velké zastoupení má i komorní hudba, kde mnohdy s žáky vystupují i jejich pedagogové.

Letošní 10. ročník nesoutěžní přehlídky byl velmi pestrý, bohatý a naši žáci se ve velkém počtu neztratili a svá vystoupení předvedli na vysoké úrovni, byť někteří hráli na takové akci poprvé,  dle ohlasů a spokojenosti s „hudebním výletem“ nehráli naposled!

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz