Vánoční koncert ODS 2016 | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Vánoční koncert ODS 2016

Ohlédnutí za krásným koncertem...

Dárek v podobě koncertu si na  pátek 16.12. pro své příznivce a rodiče zpěváčků připravil Ostravský dětský sbor.

Před zaplněným sálem Janáčkovy konzervatoře se postupně představila všechna oddělení Ostravského dětského sboru.  Koncert zahájil Hlavní sbor zbrusu novou úpravou koledy Vondráši, Matóši, kterou sboru a sbormistryni věnoval student konzervatoře Tomáš Stanček. Po úvodní koledě sbor zazpíval dvě skladby s adventní tematikou, a sice Gloria Alleluia Emily Crocker a Kyrie od Johna Leawitta, sůj první blok uzavřel Hlavní sbor půvabným cyklem Jingle Bells Through the Ages, v němž je známá koleda Rolničky zpracována v různých hudebních stylech. Průvodcem touto skladbou byl Jiří Štencel. Hlavní sbor na jevišti vystřídali nejmenší zpěváčci z přípravného sboru Skřivánci, kteří zazpívali 5 písní, mezi nimi také nový cyklus ostravské skladatelky Olgy Šmídové s písněmi Vánoční, Zasněžená a Novoroční. Instrumentální intermezzo v podání Pavla Rybky, který usedl za varhany a posluchačům zahrál Preludim F.X.Brixiho, posluchače přeneslo do druhé půlky koncertu, ve kterém se postupně představili se svými písněmi Slavíci, k nimž se ke společnému zpívání v písních Bambule a Hvězda štěstí přidali Kosi. Dvě dvojhlasé písničky zazpívali Kosi samostatně a poté už se na za Kosy zařadil opět Hlavní sbor, aby společně s Pavlem Rybkou, flétnistkou Martinou Fischerovou, houslistkou Danielou Buchalovou a trumpetistou Petrem Čižinským posluchačům předali tu správnou vánoční atmosféru zpěvem koled v úpravě Emila Hradeckého. Nejprve to byla koleda francouzská s poetickým názvem O Vánocích zpívám, druhou v pořadí byla anglická koleda Dobrý král Václav se sólisty Tomášem Dvořákem a Jiřím Štenclem, závěrečnou tečkou byla latinská koleda Adeste Fideles. Po poděkováním všem účinkujícím i organizátorům koncert zakončil společný zpěv Slavíků, Kosů a Hlavního sboru, a to koleda Narodil se Kristus Pán.

Velký dík patří všem korepetitorům - Aleně Šmídové, Pavlovi Rybkovi, Janě Davidové, instrumentalistům Martině Fischerové, Daniele Buchalové, Petru Čižinskému, ale také hlasové pedagožce sboru Miladě Hnitkové, organizační vedoucí Boženě Oslizlokové a p. ředitelce Pavle Kovalové, která činnost sboru zaštiťuje.

Fotografie z toho koncertu naleznete : ZDE

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz