Múzy Ilji Hurníka | ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava

Múzy Ilji Hurníka

4.ročník soutěžní přehlídky

Již čtvrtým rokem se v úterý 18. října 2016 v prostorách ZUŠ Vladislava Vančury Háj ve Slezsku konala soutěžní přehlídka žáků hudebních a výtvarných oborů Základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje. Hudební část soutěže je určena žákům, které zajímá soudobá hudba, hrají a zpívají novátorská díla českých či světových skladatelů žijících v 20. a 21. století. Zúčastnili se i žáci, kteří se chtěli prezentovat vlastní kompozicí či improvizací. Výkony účinkujících byly hodnoceny odbornou porotou – Edvardem Schiffauerem, Lenkou Štůralovou a Milanem Bátorem. Výtvarná část soutěže byla opět tematicky zaměřená na volnou reflexi soudobého umění. Mladí výtvarníci naší školy se zaměřili na volnou reflexi současného umění (kresby Adolfa Borna a malby pískem inspirované "Světem zvířat" a "Leteckým snímkem krajiny"). 

Všichni účinkující i pedagogové ocenili pohodovou atmosféru přehlídky, která v průběhu celého soutěžního dne panovala a vytvořila tak jedinečnou možnost užít si radost ze společného hudebního setkání. Žáci naší školy se zúčastnili všech vyhlášených kategorií a předvedli velmi pěkné interpretační výkony, za něž byli náležitě oceněni. Klavírní spolupráci během soutěžních výkonů žáků zajišťovali Pavla Kukalová, Alena Šmídová a Pavla Kovalová.

 duo

Soutěžní kategorie:

Skladba- žáci paní učitelky Olgy Šmídové

Eduard Gulka, Markéta Hrabcová - Zlaté pásmo

Jaroslav Honěk - Stříbrné pásmo

Komorní hra- žákyně paní učitelky Anety Šoborové

Michaela Foltová a Tereza Boucná – čtyřruční hra Zlaté pásmo

Ostatní nástroje- žákyně paní učitelky Olgy Šmídové

Tereza Heráková – keyboard Stříbrné pásmo

Klavír-žáci paní učitelky Pavly Kukalové

Kateřina Zedníčková, Jakub Pražák - Zlaté pásmo

Klavír – žákyně paní učitelky Anety Šoborové

Tereza Boucná  - Zlaté pásmo

Zpěv – žáci paní učitelky Milady Hnitkové

Bohdana Buchalová, Jiří Štencl, Zuzana Služy – Zlaté pásmo

Natálie Balašová, Tereza Šímová – Stříbrné pásmo

Zpěv- žáci paní učitelky Libuše Klusové

Veronika Obrusníková, Františka Černá, Kateřina Černá – Zlaté pásmo

Tereza Heráková- stříbrné pásmo

Výtvarná tvroba – žáci paní učitelky Evy Pilařové a Kláry Luxové

Zlaté pásmo – Kateřina Bestová, Nela Ioanidisová, Johanka Ševčíková, Sabina Bergerová

Stříbrné pásmo – Jakub Špaňhel, Valentýna Králová, Veronika Bochniová, Sára Stoklásková

 foto

Vítězné práce žáků výtvarného oboru:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo Moravskoslezský kraj

Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, Hudební 6 je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje
© 2015 Všechna práva vyhrazena
Rychlý kontakt:
ZUŠ Eduarda Marhuly Ostrava
Hudební 596/6, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
T | +420 596 620 282 E | zus-e.marhuly@cmail.cz